Flash видео плеер

12-07-2005

иРивер го најави првиот мобилен видео плеер базиран на флеш меморија. 10, со 512 МБ или 1 ГБ вградена меморија, …

Најмоќниот М3 плеер на светот

12-07-2005

BANG&OLUFSEN MP3 player доживеа целосна надградба од страна на своите иновативни инженери без дополнителен фејслифтинг. Задржувајќи го алуминиумскиот, лесен и …

Службен пат

12-07-2005

На врата го дочекал четиригодишниот син, па заедно отишле во спалната соба кај мајката. Малиот се наведнал под креветот и …

Бременост

12-07-2005

-Ве молам, дали може да ми го отстапите седиштето, бремена сум. -Баш не личите многу на бремена… Колку време сте …

Овци

12-07-2005

По автопатот се спуштил еден џип и застанал покрај ливадата. Од возилото излегол млад добро облечен маж и дошол до …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

12-07-2005

СКОПЈЕ: Претпладне сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно облачно со дожд и грмежи и температура до 29 степени МАКЕДОНИЈА: …

Детскиот Евросонг во септември

11-07-2005

Изборот на домашен претставник на детската евровизија, МРТВ го закажува за септември. Избрани се десетте песнички на деца кои ќе …

Видео издание на “Љубовни акорди”

11-07-2005

Откако заврши со ангажманите во Сителовата “Ѕвездена планета”, каде што со својот бенд “Енерџи лајф” го осмислуваа музичкиот дел од …

Победи Горан Каран

11-07-2005

Преполно гледалиште на древната херцеговска Канли кула, прекрасна сцена, задоволни и наградени учесници, како и одушевена публика е најкраткиот рапорт …

КОЈ КОГО…

11-07-2005

-Келнер, да платам. -Повелете сметка: 100 денари. -Само 100 денари…? Неверојатно колку евтино… Каде ли е газдата на оваа кафеана? …