“По тебе” меѓу обожавателите

21-07-2005

Најсјајната македонска ѕвезда Тоше Проески под отворено небо, во дворот на хотелот Александар Палас го презентираше своето ново, петто по …

ЛАТИНО ЏЕЗ

21-07-2005

Како во европската класична музика, така и во американската популарна музика, влијанието на латиноамериканската музика е обично во форма на …

Христина во вечниот град

21-07-2005

Ова лето водителката Христина Рунчева го поминува работно. Секој понеделник од 13 до 16 часот на МТМ ја уредува и …

Давење

21-07-2005

Следниот ден, додека се шетала крај реката со првиот зет, паднала во вода и се преправала дека се дави. Без …

Метла

21-07-2005

Во ходникот го чека Вале со метла во рака, а тој ја прашува: -Што е Вале, ќе чистиш или сакаш …

Смеа

21-07-2005

-Почнувам секогаш да се смеам кога ќе видам глупава фаца! А Боки зачудено: -Па како тогаш се бричиш? …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

21-07-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 32 степени МАКЕДОНИЈА: …

Ручек под чадор

20-07-2005

Салата од ориз Што се однесува до хранливите вредности, ова јадење ги задоволува сите норми на здрав и урамнотежен оброк. …

Пегла

20-07-2005

-Што ќе ти е Вале, пегла? -Ма секој ден кога излегувам од дома размислувам дали сум ја исклучила или не… …

Претседател

20-07-2005

Првиот вели: – Пред три години му прешив седум прсти на еден пијанист. Толку добро се опорави што беше повикан …

Прилог eXpress

20-07-2005

ИЗУМИ ШТО ГО РАЗУБАВЕА 20 ВЕК- Техно-домаќинки Анкета- За некого будилник, за некого мобилка Филм: “Чаки станува татко”- Враќање на …