ОГАЕ без акредитации

04-05-2005

Клубот на евровизиски фанови на Македонија, ОГАЕ, реагира против одлуката на делегацијата на МТВ за недобивање на акредитации за евровизискиот …

Зуица со концерт во Штутгард

04-05-2005

Популарната фолкерка Зуица Лазова заради приватни обврски го одложи своето учество на претстојниот фолк фест “Валандово 2005”, иако секогаш со …

Џастин и Камерон ќе се венчаат

04-05-2005

Поп-ѕвездата Џастин Тимберлејк следниот викенд ќе се ожени со Камерон Дијаз. Церемонијата, што тие ја планирале со месеци и ја …

Лил Ким на суд за лажење

04-05-2005

Лил Ким овие денови се најде пред големи проблеми. Имено, познатата раперка е прогласена за виновна затоа што лажеше за …

Исти

04-05-2005

Никаква, ни едното ни другото не можеш долго да го гледаш. …

Бис

04-05-2005

-Колегите ми аплаудираа после првата операција, па морав нешто да изведам и на бис. …

Скопје, Македонија, Европа

04-05-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно со температура од 10 до 24 степени МАКЕДОНИЈА: Ќе биде променливо облачно со услови за локална појава …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

03-05-2005

СКОПЈЕ: Сончево и топло со температура од 12 до 30 степени. МАКЕДОНИЈА: Ќе биде сончево и топло со мала доумерена …