ПРОБЛЕМ

11-10-2004

Жена кај доктор: – Докторе, мојот сопруг криви затоа што едната нога му е три сантиметри пократка. Што би правеле …

СЛОНОТ И МРАВКАТА

11-10-2004

Се капе слонот, кога долетува мравката на брегот и вришти: “Излегувај, бре, надвор!” Излегува слонот, а мравката му вели: “ОК, …

ВОЛШЕБНИ ОЧИЛА

11-10-2004

Купил некој од Бит Пазар волшебни очила со кои сите луѓе се гледаат голи. Итајќи кон дома за да се …

КОЖА НА КОЖА

08-10-2004

По, Милано модната машинерија се пресели во Париз. Таму веќе неколку дена во пол ек е Париската модна недела на …

ПОЈАДОК

08-10-2004

Разговараат двајца алкохоличари: – Дали нешто појадуваш е? – Ни капка! …

ДОН ЖУАН

08-10-2004

Еден пар нежно се гушка во паркиран автомобили, а таа тивко му шепоти: – Драги, ме потсетуваш на Дон Жуан… …

НЕМАШЕ СЛОБОДЕН САНТИМЕТАР

07-10-2004

Изборот за полноќна забава во Скопје, од завчера вечер е побогат за уште едно место. Тоа е дискотеката “Процес” чие …

ВОЗДИШКИ ОД МИЛАНО

05-10-2004

Симпатично шаренило инспирирано од италијанската улична мода, разиграни манекенки, врвни креатори и многу познати лица во публиката-се зборови со кои …

ЗИМНИЦА И ОД ЗАМРЗНУВАЧ

26-09-2004

Здравиот и цврст есенски зеленчук може да ви се најде на трпезите во текот на целата зима, па и рано …

ТОПЧИЊА СО КИКИРИКИ И ШУНКА

26-09-2004

Состојки: 300 гр компир, 150 гр прашка шунка или пржено мелено месо, 3 јајца, брашно, презла, кесичка кикирики. Подготовка: Компирот …

КОЛУМНИЧУЛЕНЦЕ

26-09-2004

НЕ ПОСТОИ ЧОВЕК КОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА СЛЕПОТО ЦРЕВО Е ЕДЕН ОРГАНСКИ АНАХРОНИЗАМ, КОЈ ОДАМНА, МНОГУ ОДАМНА СИ ЈА ОДИГРАЛ …