Се е подготвено за почеток

08-05-2005

ВАЛАНДОВО- Во Домот на културата “25 мај” во Валандово се е подготвено за годинашниов 21. Фолк фест “Валандово 2005”, што …

ЛЕОНАРДО ОД КУМАНОВО

08-05-2005

Полни 50 години, во хармонијата на семејниот дом на маестро Јанчевски животот и уметноста се во златен брак. Овој мајстор …

Модерни во ваш стил

08-05-2005

Денес секој може да носи се што сака, но, не и ако сака да биде модерен. Напротив, сфаќањето дека се …

10 совети за секси стапала

08-05-2005

Време е чевлите да ги замените со сандали, но за тоа треба да ги средите стопалата, односно да ги исчистите …

Обликувајте ги колената!

08-05-2005

Време е да почнете да размислувате за кусите летни здолништа и колената, кои ќе ги откриете Голем исчекор Стоејќи исправено, …

Златна патка

08-05-2005

Им текнува- ова гарант е некоја измама, ја знаеме таа златна рипка, ама златна патка- никад не сме чуле! Ајде, …

“Макфест 2005” бара и други дебитанти

06-05-2005

Забавно-музичкиот фестивал “Макфест” упатува последен повик до потенцијалните дебитанти, за дваесеттото јубилејно фестивалско издание. Според уметничкиот директор Кристијан Габровски, веќе …

Нови песни за Владо, Тоше. . .

06-05-2005

Во студиото “Ентерпрајс” на познатиот продуцент Тино Скендеровски, се снимаат дел од новите песни на Тоше Проески (од хрватски автори) …