Голман

10-05-2005

– Зошто ваму сите си играат, а ти седиш само? – Па, јас сум голман. …

Полицајци

10-05-2005

Му вели едниот на другиот: – Што велиш, да продолжиме со автобус или пешки? – Па, ќе видиме што прво …

Расипаност

10-05-2005

– Му побарав 200 евра на заем на оној нашион другар Миле и нејќеше да ми даде. Нели е расипан? …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

10-05-2005

СКОПЈЕ: Промеливо облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи околу 7, а дневната ќе достигне до …

Шахта

09-05-2005

-Среќа што е отворена, инаку не ќе можев да излезам! …

Медицинско чудо

09-05-2005

-Докторе, дали сега ќе можам да свирам на гитара? -Да, да секако. -Леле, денес медицината чуда прави. Јас никогаш немам …

Бивша девојка

09-05-2005

-Имам нова девојка ама вчера баш мислев на тебе. -Е, баш си срце…тоа значи дека ти недостигам. -Не, тоа ми …

Скопје, Македонија, Европа

09-05-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи околу 6, а дневната ќе достигне до 22 степени МАКЕДОНИЈА: …

USAдриан

09-05-2005

Два концерта, еден во Њујорк, еден во Чикаго-вистинска лудница!!! Така барем велат оние кои присуствувале на концертите, кои Адриан Гаџа …

СОЛЕНИ ПАЛАЧИНКИ

09-05-2005

Палачинки со пилешко Потребно: 12 палачинки За филот: 2 парчиња бело месо 250 г грашок 120 г мајонез 2 дл …

Чудо на сцена!

09-05-2005

Бендот брои седум члена. Имаат плус шест постојани професионални танчари. Во шоуата користат пиротехника, ласерско шоу и илузионистички точки. “Нокс”? …