Фановите добија акредитации

12-05-2005

Проблемот со акредитациите на евровизиските фанови, дефинитивно, е решен. По препорака на Кати Еланди од ЕБУ, шефот на македонската делегација …

ЏЕЗОТ ОД ЗАПАДНИОТ БРЕГ

12-05-2005

Џезот од Западниот брег, исто така познат како “кул” дојде на сила во почетокот на 50-тите, но секогаш беше критикуван …

Падобран

12-05-2005

Доаѓаат на висина од 3000 метри и Хасо го прашува Мујо. -Еј, болан, да го отворам ли падобранот? Мујо: Не, …

Банани

12-05-2005

– Не можат да го најдат патентот. …

Голема салата

12-05-2005

Доаѓа келнерот со плескавиците, ги гледа човеков и прашува: – А бе, зошто се толку мали плескавициве? – Не бе, …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

12-05-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи околу 9, а дневната ќе достигне до 21 степен МАКЕДОНИЈА: …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

11-05-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно со слаб дожд и температура од 10 до 22 степени МАКЕДОНИЈА: Ќе биде променливо облачно со локални …

Каролина на фестивал во Сараево

11-05-2005

Вечерва во познатата сараевска сала “Зетра” ќе се одржи првиот радиски фестивал на БиХ. На овој фестивал свое учество најавија …