Билката какаовец

15-05-2005

Какаото е зрно плод од билката какаовец, која човештвото ја познава веќе илјадници години. Стеблото какаовец во дивината е високо …

50-ти роденден на Бајадера

15-05-2005

Според најновите истражувања, повеќето од потрошувачите во Хрватска ги сметаат бонбониерите и десертите на Бајадера меѓу најдобрите. Омиленоста и прифатеноста …

Нинџи

15-05-2005

– Добар ден, имате нунчаки? – Не. – И сега што да правиме ние нинџите!? …

Боки педер

15-05-2005

“Боки – педерот, Боки – педерот!” .Еднаш излегол Боки да прошета со неговото огромно куче и децата пак му викале… …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

15-05-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност и релативно топло. Температурата ќе се движи од 12 до 26 степени. МАКЕДОНИЈА: Ќе биде …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

13-05-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно со краткотрајни врнежи од дожд и грмежи во попладневните часови. Температурата ќе достигне до 22 степени. МАКЕДОНИЈА: …

Среќна ѕвезда ! ! !

13-05-2005

Облечена во бела креација, нежна како срна, прелиена со посебен сјај на лицето, сигурна во себе и во своите вокални …

Презентација на “Холивуд-фризурата”

13-05-2005

Асиметрични линии, силни нијанси и гламур, зачинет со висококвалитетни производи од Сцхњарзопф се главните атрибути на “Холивуд-фризурата” која завчера претставниците …

Информација

13-05-2005

– Во денешно време информацијата е најважна работа на светот. На пример, оној убавион Миле се ожени со убавицата Цвета, …

Бело

13-05-2005

-Затоа што сите кујнски апарати се со бела боја. …