Верност

09-08-2005

– Да, драга. – Е, тогаш купи ми златен ѓердан. …

Робија

09-08-2005

-Се сеќаваш ли на онаа клупа таму, таму ми го украде првиот бакнеж. -Се сеќавам. После таа кражба денес се` …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

09-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево со утринска температура од околу 14 и дневната до 31 степен. МАКЕДОНИЈА: Ќе биде сончево и потполо Утринската …

Весело лето на Елена

08-08-2005

Летово на Елена и поминува весело..Не планираше работа со микрофонот, ама на крај така и бидна. Талентираната прилепчанка во Охрид …

Мизар на фестивал во Пула

08-08-2005

Групата Мизар ќе ја има честа да ја отвори третата вечер од второто издание на фестивалот Вива Ла Пула, кој …

“Сенатор” со нови изданија

08-08-2005

Музичко-издавачката куќа “Сенатор” од Битола летово објави неколку изданија- албум со Вики Костадиновска од Австралија, ДВД и видеокасета со новогодишните …

Човек за трансформации!

08-08-2005

Вистинското име на овој познат рок пејач е Дејвид Роберт Хауард Џонс. Името го променил во Дејвид Боуви во 1966 …

Орел

08-08-2005

– А бе Хасо, кога те гледам вака на орел ми личиш. – Тоа заради фигурата, а? – Не бе, …

Лакоста

08-08-2005

Плива тој така кога пред него излегува крокодил, а тој: – Немој Лакоста, жити мајка! …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

08-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облач- ност и температура до 26 степени. МАКЕДОНИЈА: Сончево и топло со умерена локална облачност. Темературата …

Треска по поло маичките

07-08-2005

Како официјален покровител на УС Опен, Ралф Лаурен креирал екслузивна линија на тениска опрема која ќе ја носат сите лица …