Миле Кузмановски пее за Буцо

12-08-2005

По малку одмор во Охрид и Преспа со семејството, и уживанција со своите ќерки-близначки Ана и Јана, Миле Кузмановски ете …

Владо Јаневски летово најскап

11-08-2005

Владо Јаневски и засега таинствената русокоса девојка последно во јавноста се појавија пред две вечери на салса забавата во кафулето …

Ања го чува своето срце

11-08-2005

“Срце за него чував” е деби синглот на младата седумнаесетгодишна Ања Латиновска од Скопје со која таа настапи на овогодинешниот …

Финалето во Велес

11-08-2005

Карванот на летната убавица конечно започна. Петнаесетте прекрасни девојки откако продефилираа на модните писти во Охрид и Отешево вечерва ќе …

МОНДОРАМА

11-08-2005

СИРИЈА Мис за првпат Шеснаесет млади Сиријки на возраст меѓу 16 и 24 години е изборот од 450-те кандидатки на …

ФРИ ЏЕЗ

11-08-2005

Од сите музички правци и разгранувања, “слободниот џез” инспирираше најмногу контроверзија. Ова е формата која ја познаваме под терминот фри …

Лица

11-08-2005

– Конечно пак лица! …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

11-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево, со умерена облачност попладне и температура до 34 степни. МАКЕДОНИЈА: Сончево и потопло, со умерена нестабилна облачност попладне, …

СКОПЈЕ, ЕВРОАП, МАКЕДОНИЈА

10-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево и потопло. Температура ќе се движи од 13 до 33 степени. МАКЕДОНИЈА: Сончево и потопло со мала доумерена …