Сосови за секоја пригода

19-05-2005

Бешамел сос со печурки Растопете 50 г путер и пропржете 50 г брашно, па со непрекинато мешање постепено додавајте 1/2 …

“Мисија”

19-05-2005

Сиван Мори; Нејази Бајрам; Мучтаба Џабар; Мирослава Мима Јарамаз; Мартин Гугоски; Маида Салихефендиќ; Лада Хорка; Јетон Весели; Христина Христова; Дијана …

Вистинска позиција и добра приказна

19-05-2005

Како некои мажи секогаш почнуваат конверзација со некоја девојка во клуб без никакви проблеми? Секогаш наоѓаат вистински збор на вистинско …

Часовник, прстен или обетка

19-05-2005

Нема сомневање дека часовникот е најважен машки моден детаљ. Конзервативните мажи ќе отидат и подалеку и ќе го прогласат часовникот …

Нови ОГАЕ претставници во светот

18-05-2005

Здружението ОГАЕ (на евровизиски фанови) минатата недела гласаше за годинешни претставнички песни на двата главни Интернет фестивала. На ОГАЕ фестивалот …

ЗЛАТНИ ПЕДЕСЕТ!

18-05-2005

х х х Данската радио-телевизија ја има честа во ноември да ја одржи централната прослава по повод златниот роденден “50 …

Зачин и лек

18-05-2005

ЗАНИМЛИВОСТ Босилекот како симбол Наклонетоста кон таа ароматична билка во Италија ја претворила во симбол на љубовта, па, според традицијата, …

Летни шпагети

18-05-2005

Потребно е: 400 г шпагети 500 г свежи домати 1 лименка туна 3 чешниња лук свеж босилек 1 дл масло …

Текст

18-05-2005

да напишат што е можно пократок текст што ќе ги содржи поимите “религија”, “секс” и “тајна”. Сите пишувале, но само …

Аквариум

18-05-2005

– Знаеш, оние рипчиња што ги купив, сите до едно ми умреа. – А, им ја менуваше често водата? – …

Закана

18-05-2005

– Замисли, некој ми напишал писмо дека ќе ме убие ако не престанам да се гледам со жена му. – …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

18-05-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно и нестабилно, попладне со умерен ветер, дожд и појава на грмежи. Температурата ќе се движи околу 25 …