Состав

22-05-2005

-Твојот состав за дедо ти е ист како и составот на твојот брат. -Па, и дедо ни е ист – …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

22-05-2005

СКОПЈЕ: Сончево со температура до 28 степени МАКЕДОНИЈА: Сончево со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 22 до …

Пренеси понатаму!

20-05-2005

Се наведнал султанот и и шепнал на првата: – Очите ти се како сјајни ѕвезди, усните ти се како свежи …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

20-05-2005

СКОПЈЕ: Променливо облачно и ветровито. Температурата ќе достигне до 22 степени МАКЕДОНИЈА: Променливо облачно и ведро со локален дожд и …

Кратки вести од Киев

20-05-2005

*** Нецел час по објавувањето на десетте победници од полуфиналето, во кои ја немаше амбициозната Белорусинка Анжелика Агурбаш, таа расплакана …

Мартин во финале

20-05-2005

Песната “Make my day” македонскиот пејач Мартин Вучиќ вечерва ќе ја изведе на големата евровизиска сцена, откако пред две вечери …

До стилот со модни трикови

20-05-2005

Веќе неколку сезони слушате за тоа дека не се во мода повеќе стилови на избор, како и мешањето на различни …

Сосови за секоја пригода

19-05-2005

Бешамел сос со печурки Растопете 50 г путер и пропржете 50 г брашно, па со непрекинато мешање постепено додавајте 1/2 …

“Мисија”

19-05-2005

Сиван Мори; Нејази Бајрам; Мучтаба Џабар; Мирослава Мима Јарамаз; Мартин Гугоски; Маида Салихефендиќ; Лада Хорка; Јетон Весели; Христина Христова; Дијана …

Вистинска позиција и добра приказна

19-05-2005

Како некои мажи секогаш почнуваат конверзација со некоја девојка во клуб без никакви проблеми? Секогаш наоѓаат вистински збор на вистинско …

Часовник, прстен или обетка

19-05-2005

Нема сомневање дека часовникот е најважен машки моден детаљ. Конзервативните мажи ќе отидат и подалеку и ќе го прогласат часовникот …