Дезинфекција

23-05-2005

– Дали го дезинфициравте? Не. Веднаш побегна. …

Македонска рибизла

23-05-2005

Го гледа Американецов и го прашува што е тоа. – Лубеница – вика Струмичанецов. – Е колицки лубеници има кај …

СКОПЈЕ, МАКДЕОНИЈА, ЕВРОПА

23-05-2005

СКОПЈЕ: Во Скопје и неговата околина времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност, а попладне со услови за повремен …

Мадона тужена за плагијат

23-05-2005

Мадона е најновата алка во синџирот на тужените за плагијат. Salvatore Acguaviva од Белгија ја тужи славната пејачка дека му …

КОЈ КОЛКУ ПОЕНИ ОСВОИ

22-05-2005

1. Грција 230 2. Малта 192 3. Романија 158 4. Израел 154 5. Латвија 153 6. Молдавија 148 7. Србија …

Вистинско освежување

22-05-2005

Салата со спанаќ, грашок и фета Потребно (за 4 порции): фета сирење 2 раце млад спанаќ 1-2 раце грашок маслиново …

Орхидеите чудесни цветови

22-05-2005

Тропската убавица орхидејата долго е сметана за цвет достапен само за професионалците, оние кои со најголем жар се грижат за …

Англиски кокер шпаниел

22-05-2005

Оваа раса кучиња спаѓа во 5-ФЦИ група, кучиња од типот на “шпиц”. Инаку, тоа се ловечки кучиња од типот на …