Свечен ручек

12-01-2005

РОЛАТ СО ЈАЈЦА Потребно е: 3 црвени пиперки, 3 лажици масло, сол, бибер, главица кромид, лук, 6 јајца, 2 лажици …

850 патници во еден авион

12-01-2005

Европскиот патнички авион СУПЕРЏАМБО, кој според спецификациите треба да го револуционеризира масовниот авионски превоз, деновиве беше претставен на љубопитната публика. …

ЗЕМЈОТРЕСОТ ГО СКРАТИ ДЕНОТ

11-01-2005

Подводниот земјотрес кој ги придвижи разорните бранови во југоисточна и јужна Азија засекогаш ја забрза ротацијата на Земјата, а последицата …

Марјана – девојка со најубаво тело

11-01-2005

Во новата 2005-та година Марјана Стонојковска (20) зачекори со титулата “Мис боди”. Имено Марјана дваесетина дена престојуваше во Куала Лумпур …

Никој не го разбира, а сите го сакаат!

11-01-2005

Со огромен број манифестации, физичарот, пацифист и граѓанин на светот, годинава дефинитивно ќе биде промовиран во најголема светска ѕвезда на …

СВЕТ НА РЕЛАТИВНОСТА

11-01-2005

Ако почнете да го проучувате Ајнштајн ќе се сретнете со еден необичен свет, во кој просторот не значи ништо, движењето …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

11-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …