Вкусни залчиња

13-01-2005

Сендвич со јаболка Измијте и излупете кисело јаболко, потоа исечете го на тркалца, па на секое ставете ролна солена риба. …

Бела-сендвичи

13-01-2005

Потребно: 2 долгнавести лепчиња (најдобро француски) 25 дкг шунка 15 дкг сирење 1 павлака 2 јајца сол пипер суви зачински …

Џезот е ризик, ама се исплатува!

13-01-2005

Дики Тавитијан (27) со музиката е веќе дваесет години. Дипломирал на ФМУ во Скопје, отсек клавир и удирачки инструменти и …

Кој е умен, а кој поумен?

13-01-2005

Темата за успехот во животот е вечна тема. Да се најде тајната на успехот, да се дефинира и да се …

Новогодишна желба

13-01-2005

Му пишува малиот Перица на Дедо Мраз: -Драг Дедо Мразе, те молам за подарок да ми донесеш една сестричка. Дедо …

Кражба

13-01-2005

Возбуден граѓанин се јавува во полиција: -Пред нос ми го украдоа автомобилот. -Дали ги видовте крадците? -Не, ама набрзина го …

Јагне

13-01-2005

Го прашува жената својот сопруг: -Дали е точно дека овците се најглупави животни на цел свет? -Да, јагне мое мало. …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

13-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Разлика

12-01-2005

Каква е разликата меѓу полицаец и бандера? – Бандерата е удрена во земја, а полицаецот во глава. …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

12-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Свечен ручек

12-01-2005

РОЛАТ СО ЈАЈЦА Потребно е: 3 црвени пиперки, 3 лажици масло, сол, бибер, главица кромид, лук, 6 јајца, 2 лажици …