Основна намирница во секоја диета

02-06-2005

Универзална намирница што содржи белковини, многу малку масти, а изобилува со минерали и витамини. Нејзината хранлива вредност главно зависи од …

МАЛИ СОВЕТИ

02-06-2005

– Похуваната риба ќе биде повкусна ако на презлите им се додаде малку рендан кашкавал. – Во водата за варење …

ХАРД-БОП САКСОФОН

02-06-2005

Можеби најзначајниот инструмент во стилот хард-боп е саксофонот, со тоа што тенорот има повисок пласман од алтото. Уште еден значаен …

Наслов: Европа

02-06-2005

Прашање: “Колку држави има Европа?” Одговор: “Три”. Прашање: “А кои три?” Одговор: “Европска унија, кандидати за Европску унија и Македонија.” …

Женска

02-06-2005

Утредента другарите го прашуваат: – Како помина, бе, Џоки? – А, бе, лудница, што да ви кажувам. – Колку пати …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

02-06-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност и со температура до 27 степени МАКЕДОНИЈА: Сончево со умерена облачност, попладне во западните делови …

Штета

01-06-2005

“Дали си ти нормална, па таа ваза е стара 700 години”? Бегај, будало, јас мислев дека е нова! …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

01-06-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерен ветер и со температура до 25 степени МАКЕДОНИЈА: Сончево со умерена облачност и со умерен ветер …

Медот и храната

01-06-2005

Витаминска напивка од шипки Потребно: 1 супена лажица мед 1 супена лажица сушени шипки 1 чаша вода Подготовка: Плодовите измијте …

Танга-гаќичките се опасни!

01-06-2005

Докторите ги повикуваат девојките и жените да ги “фрлат” танга-гаќичките и да почнат повторно да користат слип-гаќички, како би го …