Секс

30-08-2005

“Ајде сине да зборуваме малку за секс”, на тоа синот вели: “Добро стари што те интересира …

Заби

30-08-2005

– Знаете ли докторе како го одвикнав син ми да не ги гризе ноктите? – Како? – Му ги извадив …

Четка

30-08-2005

– Вчера купив четка за ве-це. -И. – Па што, знам некако подобро ми беше со тоалетна хартија” …

“Лането” во дует со Теми Харисон

29-08-2005

Поп-пејачот Жељко Јоксимовиќ ова лето немаше време за одмор, затоа што во студио го подготвува својот нов албум. Новите песни …

Памела Андерсон пропеа!

29-08-2005

Откако се прослави со женските атрибути и со жешката видео снимка од сопствената постела, Памела Андерсон одлучи да ги покаже …

Ѕиркање

29-08-2005

– Знам дека се плашите од индустриска шпионажа, но тоа не е причина три пати на ден да ми ѕиркате …

Адвокат

29-08-2005

– Колку наплаќаш за услугите? – 100 евра за три прашања. – А бе, не е тоа малку скапо? – …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

29-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност. Минималната температура ќе достигне до 18, а дневната до 30 степени. МАКЕДОНИЈА: Претпладне сончево со …

Д.Н.О во видео акција

29-08-2005

Рок – составот Д.Н.О., еден од самиот врв на домашната музичка сцена, наскоро ќе почне со снимање на видео-спотот за …

Анабела и Гаги пред охриѓани

29-08-2005

Со саботниот настап на денс групата Фанки Џи охридскиот ноќен клуб “Лаидариус” ја заврши сезоната на летни журки. Одличниот, прв …