Почнува новиот циклус “Сфера”

01-09-2005

Новиот циклус емисии “Сфера”, чие заштитно лице е Мелита Ракичевиќ, по кусата летна пауза повторно се враќа на малите екрани. …

Андријана, слободна и зафатена

31-08-2005

Денеска и завршува летниот распуст на Андријана Јаневска. Продолжува да предава виолина во кумановското музичко училиште “Панче Пешев”, а исто …

Голема проштална журка

31-08-2005

Крајот на летната сезона во Охрид ќе биде означен онака како што впрочем и доликува, со голема журка. Местото на …

Ерик Клептон го осознава сексот

31-08-2005

Рокерот Ерик Клептон признава дека практикувањето секс со својата втора сопруга му помага во самодовербата. “Пред тоа избегнував чест секс, …

Пиво

31-08-2005

По некое време доаѓа и нарачува две пива и келнерот зачуден го прашува за што се работи, а Боки вели: …

Позирање

31-08-2005

-Боки не сум јас модел! А тој и вели: Нема врска, ни јас не сум сликар! Наслов:Огледало Зошто русокоса стои …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА, ЕВРОПА

31-08-2005

СКОПЈЕ: Сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со врнежи од дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи околу 16, …

Четка

30-08-2005

– Вчера купив четка за ве-це. -И. – Па што, знам некако подобро ми беше со тоалетна хартија” …