НАГРАДНА ИГРА

05-12-2004

“Кога ми се јавивте на телефон да ме известите дека токму јас сум ја добила наградата од 8000 денари, не …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

05-12-2004

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Жешка ноќ во “Процес”

05-12-2004

Најпопуларната дискотека во градов “Процес” викендов организираше луда журка по њујоршки рецепт која дефинитивно може да ја прогласиме за топ …

ТОА СУМ ЈАС-Конечно на слобода

03-12-2004

Гордана, Филип, Миро, Јосипа, Санела, Мирела, Едис, Адмир, Миќо, Матеја, Дијана и Един или “затворениците” од “Тоа сум јас” конечно …

“Што сакам, тоа ќе си купам”

03-12-2004

Тригодишниот Никола Ристов од Демир Капија е новиот среќен добитник на 8 000 денари од наградната акција на “Вечер”, со …

Патоказ

03-12-2004

Зошто на полициските автомобили на вратите пишува полиција ? За да не влегуваат низ багажникот. …

Аргумент

03-12-2004

На екранот се појавиле полуголи танчарки. Таткото го погледнал синот и рекол: -Дете, ајде во кревет! -Рано е, тато! -Не …

Микро

03-12-2004

Што му рекла жената на Бил Гејтс по првата брачна ноќ? -Сега знам зошто фирмата ти се вика Микрософт. …

На полноќ

02-12-2004

Жената: Ајде, што чекаш? Мажот: Остави ме на мира. Жената: Ајде веќе еднаш и остави го подолго. Мажот: Нема да …