50 Центи – ХЕРОЈ!

18-11-2004

Раперот 50 Центи е наречен херој откако помогна да се запре напаѓачот на доделувањето на наградата на магазинот “Vajp” во …

Ротацијата на вратот, многу полезна

18-11-2004

Без оглед на тоа дали ја сакате својата канцелариска работа, едно морате да признаете: повеќечасовното седење пред компјутерот или во …

Декадент!?

18-11-2004

Прашање: Што е тоа Декадент? Одговор: Паста за заби за човек со десет заби. …

БИБА ГО ОТКАЖА КОНЦЕРТОТ

17-11-2004

Биба Додева го откажа својот прв солистички концерт, закажан за први декември. Концертот требаше да биде промоција во живо на …

75 години за Попај морнарот

17-11-2004

Симпатичниот мускулест јунак, чиј заштитен знак се лулето и спанаќот, и кој со сите сили ја брани од напасниците својата …

“Љуби, љуби”

17-11-2004

Деновиве во студиото Масив скај мјузик во Скопје, двете ексклузивки на оваа продукција Тамара и Туна ја снимија својата прва …

Кој игра добива

17-11-2004

Пензионерот Василија Јордановски, од скопската населба Козле, е новиот добитник на 8 000 денари од наградната акција на †Вечер”. Василија …

Тајна

17-11-2004

– Дали е вистина дека си добил син? – Да, и пресреќен сум. – А сопругата? – Таа уште ништо …