Ферари на распродажба

24-11-2004

Познатата аукциска куќа од Лондон „Сотби” закажа аукција посветена на марката од Маранело. Терминот е веќе закажан за 23. мај …

Калиопи е бремена?!

24-11-2004

– Дали Калиопи е бремена?, – е топ прашање во трач муабетите низ скопските кафулиња. Одговорот на оваа прашање, дефинитивно, …

Вечното каро и пепито

24-11-2004

Црно-белото е комбинација за сите времиња. Тука нема “утка”. Уште попривлечни се оние најситни комбинации од овие две бои, преточени …

Верверичка

24-11-2004

Верверичка Животинче сум мало по гранки весело рипам бујно опавче имам и верверичка се викам. Палаво сум, но мило собирам …

Високи чорапи и танга гаќички

24-11-2004

По извонредно интересниот трет ден на модната недела во Скопје, во четвртиот ден страстите никако да се смираат. А, како …

Навикнување

24-11-2004

– Комшике, како ни се новите младенци. Се навикнаа ли еден на друг? – Уште не. Секој ден се навикнуваат …

Граматика

24-11-2004

На час по македонски учителката му се обраќа на еден од учениците: – Јас нема да дојдам, ти нема да …

ВЕЧЕР НА МАКЕДОНСКИ КРЕАТОРИ

23-11-2004

Петтата хала на Скопскиот Саем стана вистинска оаза на македонската модна сцена. По интересните два дена, третиот н&”238; остави без …

Владо е цар!

23-11-2004

Завчеравечер, во Универзална сала, пред над двеилјадна публика составена од неколку генерации, се случи првиот од низата од четири концерти …