Тепачка

16-09-2005

Мајката го пречекува: – Што се случило, сине? – Едно дете ме касна за носот! – Дали можеш да го …

Војска

16-09-2005

– Што беше ти пред војската? – Среќен. …

СКОПЈЕ, МАКЕДОНИЈА ,ЕВРОПА

16-09-2005

СКОПЈЕ: Сончево со утринска температура околу 14, а дневната ќе достигне до 28 степени МАКЕДОНИЈА: Сончево со умерена локална облачност. …

Национален детски Евросонг 2005

16-09-2005

Македонската радио телевизија вечерва го организира националниот избор за Детски Евросонг 2005. Почетокот на шоуто е во 17 часот во …

Ноне со спот

16-09-2005

“Премиер” продукција, во која “идолката” Ноне е ексклузивец го објавува спотот за песната што таа ја изведе на Охрди фест …

“13-ка” на Македонската телевизија

16-09-2005

Во знакот на манифестацијата што ја организираше, сега и ток-шоуто го насловува “13-ка”. Почеток: 26 септември. Термин: Секој понеделник од …

Златна колекција за Борис Новковиќ

16-09-2005

“Кроација рекордс” објавува двоен албум со 36-те најголеми хитови на Борис Новковиќ, почнувајќи од првиот голем хит “Куда иду изгубљене …

Погрешен одговор

16-09-2005

Учителката: “Ако собериш 2709 и 7053, збирот го помножиш со 8, потоа го поделиш со 19, кажи ми што ќе …

Кумановски џез фестивал 2005

15-09-2005

Утревечер (16) и задутре во Куманово ќе се одржи традиционалниот Кумановски џез-фестивал. И во двете вечери во Центарот за култура …

“Продиџи” во Скопје

15-09-2005

Светски познатата група “Продиџи”, на 8 октомври, на Скопскиот саем во првата хала со почеток во 21 часот, со 80-минутно …