Крајот делото го украси!

27-09-2005

И…, Скопје дојде на ред да го види и доживее митот, магијата и искуството на светската ирска танцувачка мега-атракција “Господарот …

Еден по еден

27-09-2005

Додека се искачувале, мравката налутено искоментирала: – Будало, па ти реков да одиме еден по еден. …

Пауза

27-09-2005

– Оди на пауза. …

Камуфлажа

27-09-2005

– Ееееј. . . ти . . . ме гледаш? – Не. . .А, ти ме гледаш мене? – Не, …

Денес Ноне слави роденден!

27-09-2005

Со своето друштво и момчето, во домот во Велес, денес Ноне ќе си го прослави својот 19. роденден. Во моментов …

Журка со диџеј CZR во “Процес”

27-09-2005

Познатиот диџеј CZR од Чикаго доаѓа директно во Скопје на презентацијата на новиот “Сеат Леон”, со што ќе ја отвори …

Вљубеникот е на службен пат!

26-09-2005

Бомбастично, гламурозно и свечено, денеска на пладне Анета Наковска од затишје преминува во бура. Таа, во ресторанот “Викторија” ќе го …

СЕ ВЕНЧАА ДЕМИ И АШТОН

26-09-2005

Популарната холивудска двојка Деми Мур и Аштон Качер викендов ја озакони својата двегодишна врска, објавија магазините “”Us Weekly” и “People”. …

“ЛАПИДАРИУС” СО НОВ ИЗГЛЕД

26-09-2005

Охридскиот клуб “Лапидариус” по кусата пауза што беше искористена за целосно менување на имиџот, од утре повторно во акција. Освен …