Каде за Нова година

26-12-2004

Приватна забава? Свечена вечера? Или некоја биртија за петстотини денари? А, можеби ќе останете дома? Како да ја дочекаме, во …

На чекор до совршен изглед

26-12-2004

Само уште шест дена не делат до најлудата ноќ во годината. Сакајќи да изгледаме тип-топ токму за оваа вечер правиме …

Божиќни деликатеси

24-12-2004

Печена патка во сос од портокал Потребно: 1 патка (1,5 – 2 кг) 1 лажица суви зачински тревки 50 мл …

Финансова полиција

24-12-2004

Желката трчала панично низ шумата и налетал на жирафата. – Желко, што брзаш толку? – Ќути, не ме прашувај, ме …

Дилема

24-12-2004

Разговараат двајца другари. – Знаеш дека јас пред свадбата немав спиено со жена ми! А ти? – Не знам, а …