ЈУНЕШКО МЕСО СО МОРКОВИ

27-12-2004

Потребно е:750 г јунешко месо без коски, 3 чешниња лук, килограм моркови, врзалка магдонос, 100 г путер, 2 рамни лажици …

МОКА ТАРТУФИ

27-12-2004

Потребно е (за 35 парчиња): 30 дкг. чоколада за готвење, 6 дкг. путер или маргарин, 10 дкг. слатка павлака, 4 …

Златни топчиња од сирење

27-12-2004

Потребно: 250 г сирење едамер 1 јајце 30 г остро брашно тип 500 пипер 1 лажичка суви зачински тревки масло …

ОВЧО СИРЕЊЕ СО САРДИНИ

27-12-2004

Потребно е: за 12 мали чинии од овој специјалитет погоден за служење во новогодишната ноќ треба да се обезбеди 200 …

Едно поинакво училиште

27-12-2004

Гимназијата “НОВА” својата приказна ја започна со 43 ученици, во 1997 година, со Одобрение од Владата и верификација од Министерството …

Десет спота за десетте песни

27-12-2004

Неодамна, членовите на групата “Морал” го промовираа спотот за песната “Скопје” од нивниот втор албум “Кога патувам”. Со тоа најверојатно, …

Лош програмер

26-12-2004

Како се познава лош програмер? Излижано му е копчето ESC на компјутерот. …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

26-12-2004

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …