Прженки од сирење

29-12-2004

(за 4 лица – подготовка: 20 минути, чекање: 2 часа, печење: 10 минути) Потребно е: половина килограм кори за пита …

САЛАТА ОД ГРАВ

29-12-2004

Потребно е: 250 гр грав, 200 гр варена шунка, 50 гр црни маслинки, сол, црн пипер, 2 јајца, оцет, магдонос, …

САЛАТА ОД КОМПИРИ

29-12-2004

Потребно е: килограм компири, 2 главици кромид, 2 јајца, лажица сенф, 3 лажици масло, чаша разреден оцет, сол, црн пипер. …

ГАЌИЧКИ

29-12-2004

Што и` пишува на гаќичките на Северина? “Објект под видео надзор!” …

ГИПС

29-12-2004

Ја скршил Црногорецот ногата и отишол на лекар. – Ќе мораме да ставиме гипс, му рекол докторот. -Каков гипс, мермер …

ЕВОЛУЦИЈА

29-12-2004

Се качил Мујо на дрво и јаде банана, а пријателите од долу го зафркаваат: -Мајмуните веќе одамна се симнаа од …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

28-12-2004

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

ШМИНКАТА СОКРИВА И ОТКРИВА

28-12-2004

Никогаш не е доцна да дознаете нешто повеќе за начинот на шминкањето и да ја откриете вистинската формула, како вашите …