РАЗМИСЛУВАЊЕ!?

05-11-2004

Трајче: Што правиш човече, цел ден само седиш и размислуваш? Гиле: Не, само седам! …

ЖОЛТИ КАРТОНИ

05-11-2004

Гиго: Ако си другар ќе ми кажеш. Како кај тебе дома сите се љубезни и фини? Цветко: Просто како грав. …

ПРАВИЛА И ПРОПОЗИЦИИ

05-11-2004

Како да бидете еден од оние што ќе бидат дарувани? Едноставно! *Акцијата почна од 1 октомври и ќе трае до …

ИМПОТЕНЦИЈА

04-11-2004

Една жена дошла на лекар: – Докторе, патам од импотенција. – Лошо се изразивте. Веројатно сакавте да кажете дека Вашиот …

ТАНЧЕРКИ ОД УВОЗ ЗА ДОБРА ЗАБАВА!

04-11-2004

Повторно во потрага по луди забави во Скопје ноќната патрола на нашиот весник завчера вечер “заглави” во кафулињата “Кавали” и …

ПРАВИЛА И ПРОПОЗИЦИИ

04-11-2004

Како да бидете еден од оние што ќе бидат дарувани? Едноставно! *Акцијата почна од 1 октомври и ќе трае до …

МАЈА “КАКО НЕКОГАШ”?

03-11-2004

За Макфестовска тема “Како некогаш” од Кристијан Габровски сексапилната поп пејачка Маја Вукичевиќ сними спот. Видео-клипот е работен со талентираниот …

СЕВЕРИНА СЕ СКАРА СО СРЕЌКО!

03-11-2004

На летот од Париз за Загреб, при враќањето од Тунис, дошло до караница помеѓу пејачката Северина и нејзиниот вереник Среќко …

КАЈЛИ ПОВТОРНО САМА

03-11-2004

Врската на австралиската пејачка Кајли Миног и францускиот актер Оливер Мартинез пукна! Така барем тврдат блиските пријатели на донеодамна вљубената …