ЕВОЛУЦИЈА

29-12-2004

Се качил Мујо на дрво и јаде банана, а пријателите од долу го зафркаваат: -Мајмуните веќе одамна се симнаа од …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

29-12-2004

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Празници со страст

29-12-2004

Предновогодишната треска и понатаму ги тресе скопјани. Тоа го почуствувавме и завчеравечер во дискотеката “Колосеум” каде под мотото “Празници со …

Прженки од сирење

29-12-2004

(за 4 лица – подготовка: 20 минути, чекање: 2 часа, печење: 10 минути) Потребно е: половина килограм кори за пита …

КАКВИ УСНИ – ТАКОВ КАРМИН

28-12-2004

Стручњаците тврдат дека нема проблем да имате убав облик на усните. Пред да нанесете кармин прво употребете подлога која помага …

Прв приватник во вселената

28-12-2004

Најинвентивните светски достигнувања во 2004 година, во науката и другите области што го унапредуваат живот, според научниците ги поместија границите …

Компарација

28-12-2004

Останала Вале трудна. Нејзиниот маж Миле на доктор се колне. -Докторе, како може да е трудна јас многу внимавам. Докторот: …