Со ,,Вечер” до убава гардероба

30-12-2004

Почнавме со малечко детенце, завршивме со убава девојка. Ако прв имаше среќа малечкиот Богдан Постолов, кругот од седумдесет добитници го …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

30-12-2004

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Јогурт со боровинки

30-12-2004

Јогурт со боровинки Ладно освежување, особено за жешките денови, наместо сладолед, само многу подобро. Потребно за четири лица: 800 мл …

МИЛК ШЕЈК ОД БАНАНИ

30-12-2004

Потребно е (за 4 чаши): 2 дцл млеко, 2, 5 дцл слатка павлака, 200 гр сладолед од ванила, 1 банана, …

МИЛК ШЕЈК ОД ЧОКОЛАДА

30-12-2004

Потребно е (за 4 чаши): 2 дцл млеко, 2,5 дцл слатка павлака, 200 гр сладолед од чоколада, 100 гр млечна …

ОСВЕЖИТЕЛНА ОВОШНА САЛАТА

30-12-2004

Потребно е: 1 јаболко, 1 крушка, 1 банана, 1 грозд горзје, 1 портокал, 1 грејпфрут, 1 лимета, 2 кришки лубеница, …

ЗЕЛЕН ЧАЈ СО МЕД И ПОРТОКАЛ

30-12-2004

Време за подготовка: 15 минути Енергетска вредност: 35 кцал /149 кЈ Се подготвува: лесно Зелениот чај е омилена напивка во …

ГОДИШЕН ХОРОСКОП

30-12-2004

ОВЕН 21.03 – 20.04 Почетокот на годината напорен, но од јули следи период на олеснување. Партнерските, брачните и работни односи …

Геј

30-12-2004

Го прашува Пере мали Џокица: – Знаеш ли кој е новиот геј во нашето маало? – Џокица: Не знам. Пере: …

Прженки од сирење

29-12-2004

(за 4 лица – подготовка: 20 минути, чекање: 2 часа, печење: 10 минути) Потребно е: половина килограм кори за пита …

САЛАТА ОД ГРАВ

29-12-2004

Потребно е: 250 гр грав, 200 гр варена шунка, 50 гр црни маслинки, сол, црн пипер, 2 јајца, оцет, магдонос, …