Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

16-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Пајак

16-01-2005

Се напил Мујо и легнал среде паркиралиште. Дошол полицаец и го прашал: – Што правиш човеку? – Не ли гледаш …

Во слаткарница

16-01-2005

Дошол полицаец во слаткарница и прашал: – Какви колачи имате? Продавачката одговорила: – Имаме разни форми и големини. А полицаецот: …

Холандска торта со цреши

16-01-2005

Потребно е: 300 гр замрзнато лиснато тесто, 1 супена лажица густин, 50 гр сечкани или ливчиња од бадеми, 1/2 кг …

ШТРУДЛА СО ЈАБОЛКА

16-01-2005

Потребно е: 250 гр брашно, 1 лаж. масло, сол. За филот: 3 јајца, 100 гр путер, 100 гр шеќер, рендана …

АНГЛИСКИ КОЛАЧ

16-01-2005

Потребно е: 250 гр. путер, 4 јајца, 250 гр шеќер во прав, ванила, 2 лажици рум, 50 гр кандирана кора …

ЦРНА РУСКА ТОРТА

16-01-2005

Потребно е: 1 пакетче чоколаден пудинг, 4 јајца, 1/2 филџани шеќер, 1 филџан масло, 1/4 филџан вотка, 1/4 филџан ликер …