Пајак

16-01-2005

Се напил Мујо и легнал среде паркиралиште. Дошол полицаец и го прашал: – Што правиш човеку? – Не ли гледаш …

Часовници за капење

16-01-2005

Полицајците добиле нова опрема, а меѓудругото и нови часовници. Шефот им рекол: – Дечки, овие часовници се најнов модел и …

Салати за сечиј вкус

14-01-2005

Грчка салата со мелено месо Потребно: 1 помала главица зелена салата 400 г домати 1 китка магдонос 3 парчиња тост …

Јас само сакам да бидам прекрасна…

14-01-2005

Неповторливата блондинка Мерилин Монро најмногу ја сакала розовата боја, уште од периодот кога почнала да позира како наивно девојче, се …

Зимување – презимување

14-01-2005

1. Обожувачи на зимата Јарецот се посветува на парите, Девицата на чистотата, На здрвениот недруштвен Јарец зимата му е одличен …

Прашање и одговор1

14-01-2005

Како културно момче и кажува на девојката дека ќе оди во тоалет? – Одам да се ракувам со еден господин …

Читај ВЕЧЕР со Cafe Pascalin

14-01-2005

Испратете една празна ќесичка (100г) од кое било кафе ПАСКАЛИН, заедно со купонот од Вечер и очекувајте да станете еден …

Кој е умен, а кој поумен?

13-01-2005

Темата за успехот во животот е вечна тема. Да се најде тајната на успехот, да се дефинира и да се …

Минимакс во кома

13-01-2005

По операцијата, која кон крајот на декември минатата година беше извршена на познатата Универзитетска клиника во Падова, состојбата на најпознатиот …