Сочни бакнежи и љубовни романси

25-11-2004

Одлични забави, сочни бакнежи и нови љубовни романси ја означија завчерашната џет-сет вечер во Скопје. А, се започна со отворањето …

Слатки со јужно овошје

25-11-2004

Во овој период од годината, од домашното овошје располагаме главно со јаболки. Но, за промена имаме и сосема добро увозно …

Ферари на распродажба

24-11-2004

Познатата аукциска куќа од Лондон „Сотби” закажа аукција посветена на марката од Маранело. Терминот е веќе закажан за 23. мај …

Калиопи е бремена?!

24-11-2004

– Дали Калиопи е бремена?, – е топ прашање во трач муабетите низ скопските кафулиња. Одговорот на оваа прашање, дефинитивно, …

Вечното каро и пепито

24-11-2004

Црно-белото е комбинација за сите времиња. Тука нема “утка”. Уште попривлечни се оние најситни комбинации од овие две бои, преточени …

Верверичка

24-11-2004

Верверичка Животинче сум мало по гранки весело рипам бујно опавче имам и верверичка се викам. Палаво сум, но мило собирам …

Високи чорапи и танга гаќички

24-11-2004

По извонредно интересниот трет ден на модната недела во Скопје, во четвртиот ден страстите никако да се смираат. А, како …

Навикнување

24-11-2004

– Комшике, како ни се новите младенци. Се навикнаа ли еден на друг? – Уште не. Секој ден се навикнуваат …

Граматика

24-11-2004

На час по македонски учителката му се обраќа на еден од учениците: – Јас нема да дојдам, ти нема да …