Се преврте автобус со ученици

15-02-2005

БЕЛГРАД, 16 ФЕВРУАРИ (МИА). – Две лица загинаа, а 14 други се повредени кога автобус што превезувал ученици, излетал од …

Ќе се продава владиниот авион

15-02-2005

ЉУБЉАНА, 16 ФЕВРУАРИ (МАКФАКС). – Словенечката Влада завчера донесе одлука да продаде дел од својот имот, а меѓу работите на …

Третина обложувалници под клуч!

15-02-2005

– Условите пропишани со новиот закон за игри на среќа се толку нереални, што придонесоа една третина од обложувалниците во …

Зидан ќе го спасува уставот на ЕУ!

15-02-2005

Предводниците на француската кампања за усвојување на европскиот устав, планираат како “заштитно лице” на кампањата да ја ангажираат фудбалската ѕвезда …

Загина експремиерот Харири

14-02-2005

БЕЈРУТ, 15 ФЕВРУАРИ (МИА). – Најмалку шест лица, меѓу кои и поранешниот либански премиер Рафик Харири, загинаа вчера при експлозија …

Сообраќајка или директива?!

14-02-2005

Состанокот на министерот за надворешни работи на Луксембург, кој е претседавач со Советот на ЕУ, Жан Аселборн, со шефот на …

Момче уби наставник

14-02-2005

ТОКИО, 15 ФЕВРУАРИ (МИА). – Еден наставник е убиен, а двајца негови колеги се повредени вчера кога момче вооружено со …