Момче уби наставник

14-02-2005

ТОКИО, 15 ФЕВРУАРИ (МИА). – Еден наставник е убиен, а двајца негови колеги се повредени вчера кога момче вооружено со …

“Геј именик” кружи на интернет!

13-02-2005

На интернет веќе неколку дена кружи “геј именик”, база на податоци со телефонски броеви и описи на стотина хомосексуалци, составена …

Пожар во облакодер

13-02-2005

Голем пожар завчеравечер зафати повеќе ката од бизнис-облакодерот во центарот на Мадрид, поради што беа мобилизирани голем број пожарникари, јавуваат …

Тадиќ го чуваат 10 000 луѓе?!

13-02-2005

БЕЛГРАД, 14 ФЕВРУАРИ. – Со саботниот престој во Врање и вчерашниот во Лебане и Шилово близу Гнилане, српскиот претседател Борис …

Отворен бункерот на Топчидер

13-02-2005

БЕЛГРАД, 14 ФЕВРУАРИ (МИА). – Подземниот воен објект “Караш” во белградската касарна “Топчидер”, што досега имаше карактер на државна тајна, …

Ал Џезира ќе се продава?

13-02-2005

Веста дека ТВ-мрежата Ал-Џезира можеби ќе биде продадена, одекна како бомба во арапската и светската јавност и ги загрижи бројните …

Папата пак седна на “престолот”

11-02-2005

РИМ, 12 ФЕВРУАРИ. – Папата Јован Павле Втори завчера ја напушти римската болница “Џемели”, во која беше хоспитализиран пред десет …

Регрути пушат марихуана!

11-02-2005

“Ова не е војска. Ова е четиримесечно губење време. Некои од нас добија труење од храна, хигиенските услови се никакви. …