Поклон пред храбрите

09-05-2007

– Денешниот празник има огромно значење и обединувачка сила. Тој засекогаш ќе остане во судбината на Русија и во срцето …

Гори паркот Грифит

09-05-2007

Во приватна резиденција во Лос Анџелес букна пожар што се прошири на големиот парк Грифит и се приближува кон таблата …

Албанци пикирале касарна во Њу Џерси

09-05-2007

Американските власти прексиноќа покренаа обвиненија против шестчлената група, составена од четворицата косовски Албанци, Јорданец и Турчин, поради планирање напад на …

Саркози се огледува на мене

09-05-2007

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони изјави дека новоизбраниот француски претседател Никола Саркози се огледува на него во политиката, пренесува МИА. …

Русија почна да слави

08-05-2007

Рускиот претседател Владимир Путин вчера, во присуство на високи државни и воени личности, положи венец пред споменикот на непознатиот јунак …

Христијаните бегаат

08-05-2007

Ирачката христијанска заедница е близу до исчезнување, откако илјадници верници поради закани за убиства се присилени да заминат од нивното …

Папата Лео 13 пиел вино со кокаин

07-05-2007

Во Ватикан е одржано првото судење за поседување дрога, откако властите открија 87 грама кокаин кај “еден вработен” во Светата …

Питачат 50.000 Ромчиња

07-05-2007

Приближно 50.000 деца од ромска националност на возраст до 12 години претворени се во робови и принудени се питачат по …