Затвор од кој никој не излегол!

19-05-2006

Во затворот Супермакс, во Колорадо, осудениците влегуваат со сигурност дека никогаш повеќе од него нема да излезат. Во него ќе …

Тесно и драматично?

19-05-2006

Дојде судбоносниот час – сметаат повеќето Црногорци пред утрешниот референдум на кој ќе треба да одговорат на прашањето: “Дали сакате …

Белград – Келн за 19 евра

18-05-2006

Лет со авион по најниски цени од септември ќе им биде достапен и на граѓаните на Србија. За само 19 …

Грција најбирократската земја

18-05-2006

Грција е најбирократската и најскапата земја за бизнис меѓу 15-те стари членки на Европската унија, покажува истражувањето на Сојузот на …

Какви коефициенти за референдумот ?

18-05-2006

Букмејкерите во српските обложувалници се уште се во дилема колкави да бидат коефициентите за типувањето на исходот на црногорскиот референдум …

Војната во Ирак е голема грешка

18-05-2006

Италијанскиот премиер Романо Проди изјави вчера дека војната во Ирак е голема грешка, но Италија ќе продолжи активно да учествува …

Русите го “газеа” НАТО

18-05-2006

Официјални претставници на НАТО и Русија почнаа кампања за подобрување на имиџот на Алијансата меѓу руското население. За таа цел, …

Ѕид со Мексико од 600 километри!

18-05-2006

Американскиот Сенат донесе одлука за изградба на трислојна ограда од 600 километри долж границата со Мексико, како ефикасна мерка за …

БК ќе ја врати фреквенцијата

17-05-2006

На БК телевизија, неочекувано, и е одблокирана сметката во “Меридијан банка” затоа што пред два дена е уплатен целиот долг …