Шарон префрлен во Тел Авив

28-05-2006

Поранешниот израелски премиер Ариел Шарон, кој се наоѓа во кома, откако на 4 јануари доби мозочен удар, вчера од ерусалимската …

И Парламентот даде виза за базите

28-05-2006

Како што се очекуваше и Бугарскиот парламент со мнозинство гласови ја прифати Спогодбата за отворање три американски воени бази во …

Месечно – милион евра в џеб!

28-05-2006

Криминална група од 25 членови, чие јадро го сочинувале работници на ЈП “Патишта на Србија”, ја олесниле државата, ставајќи в …

Не им честита, но беше оптимист

28-05-2006

Изминатиов викенд, претседателот на Србија, Борис Тадиќ, како што вети минатиот вторник, престојуваше во Подгорица, каде за идните односи на …

Само црвен телефон им е спас

26-05-2006

Турската и грчката Армија набрзо ќе воведат директна телефонска линија, со цел да се спречат евентуални идни инциденти над Егејско …

Двајца загинати во пожар

26-05-2006

Две лица загинаа вчера при пожар што избувна во зграда во близина на Судот во северниот дел на Косовска Митровица, …

Одбиени седум приговори

26-05-2006

Републичката референдумска комисија на Црна Гора соопшти дека прексиноќа разгледале седум приговори на опозицијата и дека сите се одбиени. Секретарот …

Во карантин над 400 лица

25-05-2006

Вчера во близината на Букурешт беше регистрирано и четврто жариште на птичји грип, додека десет други жаришта се регистрирани во …

Свинска чума во две села

25-05-2006

Во близина на Чачак, две села се прогласени за подрачја зафатени со свинска чума, јави Б92. Како што соопшти директорот …

Јочиќ стана Србин

25-05-2006

Министерот на полиција Драган Јочиќ зел државјанство на Србија, тврдат за “Блиц” во неговата партија ДСС, но ги отфрлаат сомнежите …