Отштетата и од 750 илјади евра

11-06-2006

Скотланд јард, најверојатно, ќе мора да плати отштета од половина милион фунти (околу 750 илјади евра) поради сторената грешка во …

Србија заложник на 30.000 луѓе

11-06-2006

Во Србија минатата година 19 отсто од граѓаните дале мито, а според податоците на глобалниот барометар на корупција за 2005, …

Штрбац се фати за планот З – 4

11-06-2006

“Ќе го реактивираме планот З-4 со кој на Србите во Хрватска им ја враќаме политичката, економската и културната автономија”, ја …

Земјотрес од 6,1 степен

09-06-2006

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала вчера е регистриран меѓу островите Тонга и Фиџи во Тихиот Океан, …

Ништо од црногорското сценарио!

09-06-2006

Вчерашната посета на делегацијата на владата на Србија на Република Српска внесе голема вознемиреност меѓу босанските челници. Прв со заканувачки …

Муабетеле за климата

09-06-2006

Британскиот премиер Тони Блер и францускиот претседател Жак Ширак, вчера во Париз разговарале за иранската нуклеарна криза, за снабдувањето со …

Купуваат војници за 1.300 фунти

08-06-2006

Британската армија дава по 1.300 фунти (нешто помалку од 2.000 евра) за своите припадници, главно војници, кои ќе наговорат другари …