Ако победи Месиќ, си оди и Рончевиќ?

10-01-2005

Реконструкцијата на Владата нема да заврши со заминувањето на министрите Миомир Жужул и Андрија Хебранг, иако луѓето блиски до премиерот …

Турски трговски центар во Москва

10-01-2005

Турскиот премиер Реџеп Ердоган вчера ја почне тридневната посета на Русија, во чии рамки ќе се сретне со рускиот претседател …

Опаѓа рејтингот на Буш

09-01-2005

Американскиот претседател Џорџ Буш и покрај повторната победа на претседателските избори, не ужива голема популарност меѓу Американците, покажуваат резултатите од …

За информација – 25 милиони долари

09-01-2005

Исламабад, 10 јануари (МИА) – Американската Амбасада во Исламабад објави во пакистанскиот весник “Јанг” список на 14 лица кои се …

Голема корупциска афера во Словенија

09-01-2005

Мариборската криминалистичка полиција поднела 12 кривични пријави против лица осомничени за една од најголемите корупциски афери во Словенија и злоупотреба …

“Чистката” почна со Жужул!

05-01-2005

Министерот за надворешни работи на Република Хрватска, Миомир Жужул, завчера поднесе неотповиклива оставка. Иако тоа беше изненадување за сите, премиерот …