“САД ја финансираат кампањата на Јушченко”!

10-12-2004

Предизборната кампања на претседателскиот кандидат на украинската опозиција Виктор Јушченко се финансира од американската Влада, изјави завчера членот на Претставничкиот …

Колин Пауел се збогува од НАТО

10-12-2004

БРИСЕЛ, 11 ДЕКЕМВРИ. – Државниот секретар на САД, Колин Пауел, ја искористи последната седница на НАТО, за да се збогува …

Не осудивте ниеден мафијаш!

10-12-2004

СОФИЈА, 11 ДЕКЕМВРИ(МАКФАКС). – Американскиот амбасадор во Бугарија, Џејмс Пердју, вчера остро го критикуваше бугарскиот правосуден систем, осудувајќи го за …

Продал пет свои деца за 1 250 евра!

09-12-2004

НИШ, 10 ДЕКЕМВРИ(МИА). – Српската полиција поднесе обвинение против Зоран Јанковиќ, жител на Алексинац од ромска националност, под сомнение дека …

Жените најголеми жртви на војните

08-12-2004

ЛОНДОН, 9 ДЕКЕМВРИ(МИА). – За време на војните жените се најголеми жртви и стануваат објект на сексуално насилство и малтретирање, …

Српските тајкуни го меркаат ЈАТ!

08-12-2004

“Очигледно е дека постои организирана акција на српските тајкуни, кои на општа несреќа, последниве 15 години ги создале своите царства. …

Санадер го шпионирал Месиќ?!

08-12-2004

ЗАГРЕБ, 9 ДЕКЕМВРИ(МИА). – Хрватскиот претседател Стипе Месиќ потврди дека видел документ според кој бил шпиониран од хрватското разузнавање. На …