Чистка на “косовските” генерали!

22-12-2004

БУЈАНОВАЦ, 23 ДЕКЕМВРИ(МАКФАКС). – Командантот на Здружените сили за безбедност (ЗСБ) на СЦГ, генерал Момчило Момчиловиќ, ќе биде наскоро пензиониран, …

Продале 8 000 лажни картички

22-12-2004

МОСКВА, 23 ДЕКЕМВРИ(МАКФАКС). – Руските безбедносни служби уапсиле четири лица за кои постои основано сомневање дека се припадници на организирана …

“Миговите” на ремонт во Израел

21-12-2004

СОФИЈА, 22 ДЕКЕМВРИ(МАКФАКС). – Израелската компанија “Елбит системс” е избрана за фирма која ќе ги поднови авионите “миг 29” и …

Се дрогираат околу 220 000 Бугари!

21-12-2004

Бугарија е меѓу земјите со најголем број нарко-зависници во Европа, а уште поалармантен е податокот, кој укажува дека повеќето од …

Тони Блер ненајавено во Багдад

21-12-2004

Багдад, 22 декември (МИА) – Британскиот премиер вчера ненадејно од Аман отпатува во Багдад, што е прва посета на британски …

“Марлборо” made in Ниш!

20-12-2004

-Набавивме машини од последната генерација и на нив деновиве ќе почнеме со сериско производство на еден од главните брендови на …