САД сакаат стабилен Балкан

11-01-2005

Стабилизацијата на Балканот и воспоставувањето трајна благосостојба во регионот е приоритет на американската администрација. Ова завчера во Атина го изјави …

И стјуардесите ќе штрајкуваат?

11-01-2005

Стјуардесите и стјуардите на “ЈАТ ервејс” најавија штрајк за 20 јануари и ќе штрајкуваат независно од пилотите, кои штрајкот ќе …

Ако победи Месиќ, си оди и Рончевиќ?

10-01-2005

Реконструкцијата на Владата нема да заврши со заминувањето на министрите Миомир Жужул и Андрија Хебранг, иако луѓето блиски до премиерот …

Турски трговски центар во Москва

10-01-2005

Турскиот премиер Реџеп Ердоган вчера ја почне тридневната посета на Русија, во чии рамки ќе се сретне со рускиот претседател …

Голема корупциска афера во Словенија

09-01-2005

Мариборската криминалистичка полиција поднела 12 кривични пријави против лица осомничени за една од најголемите корупциски афери во Словенија и злоупотреба …

Младиќ се крие во Шумадија?!

09-01-2005

Бившиот командант на Војската на Република Српска, Ратко Младиќ, кој е обвинет за воени злосторства, повремено се крие во селото …

Најмалку 11 загинати

09-01-2005

Копенхаген, 10 јануари (МИА) – Најмалку 11 лица загинаа во силното невреме кое викендов ги зафати Ирска, Британија, Данска и …