Бајден: ГО ПРЕДУПРЕДИВ ПУТИН

30-06-2022

Американскиот претседател Џо Бајден денеска одржа прес-конференција на самитот на НАТО во Мадрид. Тој го спомна и рускиот претседател Владимир …