Салихамиџиќ и Кан добија откази

27-05-2023

Баерн ја слави титулата, а директорите Оливер Кан и Хасан Салихамиџиќ добија откази. Во завршните минути од мечот меѓу Келн …

Врањеш ќе игра за Партизан

27-05-2023

Контроверзниот босански интернационалец Огњен Врањеш ќе биде првото засилување за тимот на Партизан летово. Како што јавуваат медиумтие во Србија, …