Во Ф1 ќе има испаѓање и влегување

15-02-2006

Претседателот на Светската автомобилска федерација (ФИА) Макс Мозли објави измени во форматот на натпреварувањето во Формула 1. Тој за Би-Би-Си …

Струмица 2005 домаќин за 625.000 денари

15-02-2006

Екипата на прволигашот Струмица 2005 ќе биде домаќин на годинашниве завршни натпревари од Купот на Македонија во кошарка за преодниот …

Кафу виси за “мундијалот”

14-02-2006

Десниот бек на Милан и капитен на репрезентацијата на Бразил Кафу може да не игра за “кариоките” на Светското првенство …

На Ишмуратова и се позлати сонот

14-02-2006

Третиот натпреварувачки ден на 20. Зимски олимписки игри во Торино руската бијатлонка 33-годишната Светлана Ишмуратова направи големо изненадување, освојувајќи го …

Украинска масерка во креветот на Армстронг

13-02-2006

Најдобриот велосипедист на светот, Американецот Ленс Армстронг не тагуваше долго по разделбата со својата долгогодишна пријателка, 43-годишната поп-ѕвезда Шерил Кроу. …

Исинбаева со нов светски рекорд

13-02-2006

Олимписката и светската шампионска во скок со стап, Русинката Елена Исинбаева, постигна нов светски рекорд во сала, прескокнувајќи 4,91 метри …