Курникова повредна од злато

05-04-2006

Иако со години убавата Русинка Ана Курникова не ја гледаме на тениските терени и покрај тоа што никогаш не достигна …

Џонс скротува бранови и срца

04-04-2006

Иако сурфањето се уште е далеку од спортовите што го освоиле светот, секоја година добива се поголем број обожаватели. Затоа …

Фудбалерите “играат” и во обложувалниците

04-04-2006

Повеќе од половина фудбалери кои настапуваат во Премиер лигата остваруваат дополнителна заработувачка преку интернет обложувалниците, тврди Тони Каскарино, поранешниот ирски …

Рено му ветува титула на Шуми

04-04-2006

Францускиот тим Рено му вети враќање на светската титула на германскиот возач во Ферари Михаел Шумахер доколку потпише за нив. …

Жешка пролет под Кале

03-04-2006

Сала СРЦ “Кале”. Гледачи: 200. Судии: Денковски, Терзиевски и Павлов од Скопје. Резултат по четвртини: 12:17, 13:23, 23:14, 21:13. Тоа …

Струмичани во елемент

02-04-2006

Ко­шар­ка­ри­те на Струмица 2005, кои нема да играат во разигрувањето за ти­ту­ла­та, во претпоследниот настап од втората фаза, во Првата …