Полн погодок за домаќините

09-04-2006

Творци на победата: Павловски и Даскаловски (Вардар О) Фото: В. Перковски По одиграните 28 кола, во двете фази од Првата …

Францускиот ја заспива Ева

07-04-2006

Љубовта меѓу латиноамериканската убавица и ѕвезда на “Очајни домаќинки” Ева Лонгорија и францускиот кошаркар Тони Паркер очигледно е миризлива како …

Сите го меркаат пехарот

07-04-2006

СРЦ “Кале” денеска и утре ќе биде мегдан на завршницата на машкиот ракометен куп на Македонија, во кој актери ќе …

Барса и Арсенал рутински

06-04-2006

Екипите на Барселона и Арсенал им се придружија на Милан и Вилјареал со пласман во полуфиналето на Лигата на шампиони. …

О’Нил ќе го замени Ериксон

06-04-2006

Фудбалската асоцијација на Англија е се поблизу до одлуката за наследник на Свен-Горан Ериксон на местото селектор на оваа земја. …