Со СЦГ, сепак, во Белград

26-04-2006

Актуелниот светски првак во кошарка Србија и Црна Гора не доаѓа во Скопје, на 5 август, за да одигра пријателска …

Леман херој и рекордер

26-04-2006

Фудбалерите на Арсенал се првите финалисти во Лигата на шампиони откако во реванш полуфиналниот натпревар со Вилјареал ја одбранија минималната …

Зи Зу се пензионира

26-04-2006

“Готово е, по Светското првенство во Германија се простувам од активното играње. Мојата одлука е конечна”, изјави легендата на францускиот …

Политика заигра во фудбалот

25-04-2006

Извршниот одбор на ФК Вардар ги разгледа настаните врзани со последните средби од Првата фудбалска лига и издаде соопштение за …

Роналдињо стана најплатен фудбалер

25-04-2006

Бразилецот Роналдињо, играч на шпанскиот шампион Барселона, го истисна Дејвид Бекам од лидерската позиција на списокот на најплатените фудбалери на …

Шуми ја сонува осмата титула

25-04-2006

Германецот Михаил Шумахер, возач на Ферари, по триумфот за Големата награда на Сан Марино, на патеката во Имола, во рамките …

Сезона на опасен фудбал

24-04-2006

Во првенството на македонската Прва фудбалска лига, како што се ближи финишот, станува опасно да се игра, а се постигнуваат …

Над 50 луѓе загинаа

21-04-2006

Најмалку 50 лице загинаа откако автобус излетал од патот и паднал во река во североисточниот дел на Индија, соопшти полицијата. …

Женската на Роналдињо е – фудбалот

21-04-2006

На првата полуфинална средба од Лигата на шампионите против Милан на “Сан Сиро”, Роналдињо потврди дека во моментов е најдобриот …

Прочитан штосот на Абрамович

21-04-2006

Во откривање на вистината за трансферите на фудбалските ѕвезди понекогаш треба да се чека со години. Така, Сандро Росел, поранешниот …