ХОЛИФИЛД СО 42 Г. СЕ ВРАЌА ВО РИНГОТ

13-10-2004

Поранешниот и единствен четирикратен светски првак во тешка категорија, Американецот Ивандер Холифилд, повторно се враќа во рингот. Тој на 19 …

ВАРДАРЦИ ПРОТИВ СВОИТЕ

12-10-2004

Заради учеството на нашите претставници во Лигата на шампионите и во КПК за мажи, одложеното дерби од 3. коло на …

“ЧУДОТО ОД ДЕТЕ”, СЕПАК, ВО БАРСА

12-10-2004

“Ѕвездата што доаѓа” од Буенос Аирес, 12-годишниот Ерик Ламела го напушта својот дом и доаѓа во Барселона. Шпанскиот гигант се …

ПРЕТПАЗЛИВО СО АУТСАЈДЕРОТ

12-10-2004

“Ако денеска не победиме, џабе ни било ремито со Холандија”, вели селекторот на македонската репрезентација Драган Канатларовски, пред денеш ниот …

МАРКОВСКИ ВРЕДЕШЕ ПОЛОВИНА ЕКИПА

11-10-2004

Македонскиот машки ракометен првак Вардар на стартот во новата сезона во “А” групата во Лигата на шампионите, на гостувањето во …

ГОЛЕМ БОД ЗА ГОЛЕМО СЛАВЈЕ

11-10-2004

Фудбалска Македонија е на “седмо небо”. По извонредните нерешени исходи со Белгија и Данска (1:1), како и Англија (2:2) во …

ШУМАХЕР, КАКО ТАЈФУНОТ “МО-АН”

11-10-2004

Шесткратниот светски првак, Германецот Михаел Шумахер (Ферари), во неделата во Јапонија ја оствари својата 13- та победа сезонава и шеста …

СВЕТСКАТА ФУДБАЛСКА ВЕЛЕСИЛА ВО СКОПЈЕ

08-10-2004

Поранешниот европски шампион и моментно петтата фудбалска репрезентација во светот (според ФИФА) – Холандија, вчера, пристигна во Скопје, пред утрешниот …