Стивен Џерард фаворит на Пеле

24-05-2006

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Бразилецот Пеле најави дека играчот на Ливерпул Стивен Џерард би можел да биде …

Немаме партнер за игра

24-05-2006

Кошаркарите на Ф. Работнички повеќе од убедливо го освоија шампионскиот пехар во националното првенство. Во финалната серија од разигрувањето го …

Дебитанти за пехарот

23-05-2006

Покрај Работнички К., кој ја одбрани шампионската титула, уште екипа има шанса фудбалската сезона да ја заврши со трофеј. Дали …

Меси: Бразилци, чувајте се!

23-05-2006

Еден од најдобрите млади фудбалери на светот, Аргентинецот Лионел Меси ги предупреди соседите Бразилци да бидат внимателни на средбите во …

Каков фудбал – такво славје

22-05-2006

Фудбалерите на Работнички К. се нови прваци на 14. Првенство на Македонија и ќе не претставува во квалификациите за Лигата …

“Крал” без кралство

22-05-2006

Признанието “Златна топка” за најдобар фудбалер на Европа е најголемо признание за секоја играч, но во исто време е и …

Пеналите го решија победникот

21-05-2006

БОГДАНЦИ.- Спортска сала. Гледачи: 1000. Судии: Зипевски и Ѓорѓевски од Гостивар. Исклучувања: Младост 2, Металург 6 мин. Младост: Потапкин, Јанчев, …

Отпадна и Васоски

21-05-2006

Проблемите не го одминуваат македонскиот фудбалски селектор Сречко Катанец. По најдобриот напаѓач Горан Пандев и голманот Петар Милошевски, кои беа …

Ова е веќе видено

21-05-2006

Сала “Јане Сандански”. Гледачи: 300. Судии: Денковски, Милоевиќ и Терзиевски од Скопје. Резултат по четвртини: 11:19, 15:22, 21:20, 15:26 Вардар …