Шакира зема часови по фудбал

08-05-2006

Како што се ближи денот на стартот на Светското фудбалско првенство во Германија (9 јуни – 9 јули), температурата се …

Бразил – шампион и без голман

07-05-2006

Диего Марадона не седи мирен и повторно се активира. Легендардниот Аргентинец одигра хуманитарен натпревар во Лима на мечот “Сите ѕвезди” …

Сакам на СП да играм со Македонија

05-05-2006

Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Лацио, Горан Пандев, не е само најдобар македонски фудбалер, туку веќе го има статусот и на …

Шарапова мириса на страст

05-05-2006

Спортистката со најголеми спонзорски договори во светот, Марија Шарапова, и натаму умешно ги користи своите тениски успеси и убавина. Иако …

Во составот и Охоланга

05-05-2006

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Андреј Портној го објави поширокиот состав на репрезентативки за претстојните квалификациски средби со …

Шампионот на стаклени нозе

04-05-2006

Возбудувањата во македонската Прва фудбалска лига се вратија во самиот финиш на првенството. Ако досега се чинеше дека интересот е …

Руни фудбалер на годината

04-05-2006

Напаѓачот Вејн Руни беше избран за фудбалер на годината на Манчестер Јунајтед од навивачите на “црвените ѓаволи”. Наградата што го …